II Dziecięce Regaty o Puchar Nadbrzeża za nami

W ostatni weekend na Zatoce Elbląskiej Zalewu Wiślanego, w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu odbyły się ostatnie w sezonie żeglarskim 2015 regaty: II Dziecięce Regaty o Puchar Nadbrzeża w ramach Żeglarskich Dni Tolkmicka z Masfrostem 2015.

Warunki do żeglowania były bardzo trudne: słaby i zmienny wiatr powodował, że wyścigi były przerywane lub ich trasa była skracana. Przez dwa dni rozegrano jednak 5 z zaplanowanych siedmiu biegów dla każdej z grup: Optimist gr A (Gimnazjaliści), Optimist gr. B (Szkoła Podstawowa), Optimist, gr 0 – dla dzieci, które dopiero zaczęły przygodę z żeglarstwem w tym sezonie i grupa Laser 4,7.

Na starcie stanęło 30 zawodników z 5 klubów. Ostateczne wyniki:

Grupa A:
1 – Wiktor Robaczewski, JUNGA Olsztyn
2- Konrad Rygiel, UKS TOLKMICKO
3- Fabian Kocięda, UKŻ OPTI CWM GDYNIA

Grupa B:
1 – Julia Jędrasiek, JUNGA OLSZTYN
2 – Ola Raukuć, JUNGA OLSZTYN
3 – Iwo Reński, UKS NAVIGO SOPOT

Grupa O:
1 – Tymon Sochaj, UKS TOLKMICKO
2- Lilia Sochaj, UKS TOLKMICKO
3 – Jerzy Sukow, UKS TOLKMICKO

Laser 4,7:
1 – Przemysław Swatowski, UKS TOLKMICKO
2 – Karolina Depka, UKS TOLKMICKO

Pełne wyniki można zobaczyć tu: wyniki 1 wyniki2

Po regatach na zmarzniętych zawodników czekała gorąca herbata i zupa, a po pierwszym dniu wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami spotkali się na klubowym grillu na plaży w Tolkmicku.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom regat. Za asekurację zawodników na wodzie dziękujemy EL-WOPR.
Jerzy Sukow, trener UKS TOLKMICKO, kierownik Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu

Fot. Marta Forc